Share this post on:

Egipt to kraj o bogatych tradycjach historycznych i kulturalnych, dzięki czemu przyciąga turystów z całego świata. W Egipcie, można zrelaksować się przez cały rok, ale szczyt sezonu przypada na okres świąt Bożego Narodzenia i w Nowy Rok.

Najpopularniejsze miejsca to od lat Hurghada, Sharm El Sheikh, El Gouna, o którym zwykło się mówić Wenecja Egiptu, a także uzdrowiska Safaga, Makadi Bay, czy ulubione przez nurków Dahab, Taba.

Starożytny Egipt jest chyba najbardziej znany z niesamowitej monumentalnej architektury z charakterystycznymi dla niej piramidami.  Po dziś dzień nie brakuje niedowiarków, którzy twierdzą, że tak ogromnych budowli nie mogli wznieść ludzie. Powstaje wiele spiskowych teorii na temat ich twórców, począwszy od przypisywania ich autorstwa jakiejś mitycznej cywilizacji, po obce formy życia.

Początki państwa sięgają 3500 r p.n.e., kiedy to zostało zjednoczone królestwo Dolnego i Górnego Egiptu przez króla Menesa, od którego początek wzięła pierwsza dynastia faraonów.

Panowanie kolejnych dynastii przyniosło rozwój kulturalny, administracyjny i ekonomiczny kraju, za panowania III i IV dynastii wzniesiono okazałe piramidy i budowle, które można podziwiać do dnia dzisiejszego.

Z racji tych niezwykłych zabytków kultury, przepięknych krajobrazów, bo trzeba pamiętać, że tu jest i olbrzymia pustynia, i morze nie słabnie zainteresowanie Egiptem. Na jego popularność wpływa niewątpliwie doskonale rozbudowana baza hotelowa i gastronomiczna, nie brakuje tu przecież luksusowych hoteli i kurortów, a i mniej zamożni turyści znajdą tu bardzo dobrą bazę noclegową dla siebie.

Share this post on:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *